Acentelerle otelleri tek tıkla birbirine bağlayacak

Talya Bilişim, yeni geliştirdiği elektrahotels acente platformu ile otellerle acenteleri birbirine bağlayan yeni bir teknolojik alt yapı geliştirdi.


Talya Bilişim, otellerle acenteleri birbirine bağlayan yeni B2B platformunu tanıttı. Platform, acentelerin otellere direkt bağlanarak otelin gerçek müsaitlik durumunu, fiyatlarını görebiliyor ve otelin belirlemiş olduğu net acente fiyatından hızla rezervasyon yaptırabiliyor. 

''Yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi''

Portalın tanıtımı için basın mensuplarıyla bir araya gelen Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, turizm sektörüne çok ciddi bir zaman, kolaylık, verimlilik, avantaj sunan elektrahotels'in şimdiden yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgiyle karşılandığını söyledi. Durukal, "Şu anda Türkiye genelinde 1280, global anlamda da 100 civarında otel sistemi kullanmaya başladı." dedi.

''Hepsini tek portalda bir arada sunuyoruz"

Elektrahotels portalının hem oteller, hem de acenteler için önemli avantajlar sunduğunu belirten Nilüfer Durukal, “Otellerin çalışmak istediği yüzlerce acente var fakat her biriyle gidip bağlantı kurmak, satış ağına girmek, doğru komisyonu yakalamak v.b. gibi çeşitli konuları çözümlemek gerekiyor. Aynı şekilde acente de satacak otel arıyor ve bunu yaparken iletişimi hızlı bir şekilde sağlayabilmeyi, özel fiyat alabilmeyi istiyor. İşte biz tüm bunları elektrahotels portalında bir arada sunuyoruz” dedi.

"Komisyon almıyoruz"

Elektrahotels portalında otel olarak portala girildiğinde, listeli acenteler arasında bağlantıya geçmek istenenler online olarak seçiliyor. Seçili acenteler otelin konum, aktiviteleri, müsaitlik durumu, fiyatları v.b. gibi çeşitli bilgilerini görebiliyorlar. Bundan sonra acente otel için satış yapmaya başlayabiliyor ve çok ciddi bir zaman kazandırıyor. Ayrıca acentenin online olarak rezervasyon göndermesini sağlayabiliyor. Üstelik Talya Bilişim bundan komisyon da almıyor. En kapsamlı web tabanlı ve bulutta çalışan otel yönetim sistemi Elektraweb kullanan otellere avantaj olarak sunulmuş durumda.

''Kazan kazan modeli''

Elektrahotels ile gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyleyen Nilüfer Durukal, bu sayede turizm sektörüne hız ve büyüyen bir hacim de katmış olduklarını ifade etti: “Acente ve otellerin bir araya gelmesi, komisyon oranlarının belirlenmesi, anlaşmanın sağlanması hem zaman hem evrak yükü taşıyan bir süreç. Elektrahotels tüm bu süreci tek tıkla sağlamış oluyor, acentenin ve otelin operasyon giderlerini çok düşürüyor.

''Dünyada tek''

Dünyada tek olduklarını ifade eden Nilüfer Durukal, şunları söyledi:

“Dünyadaki hiçbir otel programının böyle bir satış platformu yok; otel ve acenteyi online olarak bir araya getiren tek PMS’iz. Acentelerin otele otomatik bağlanıp fiyat görebildiği “sor sat” yöntemine ihtiyaç duymadan rezervasyon akışının sağlandığı bir platform yok. Ne var, acentenin otele verdiği ara yüz var. Otelin anlaşmalı olduğu acentenin sunduğu uygulama otele bir ara yüz veriyor. Otel oradan gidip rezervasyon için fiyat, müsaitilik açıyor. Uygulama da otele online olarak  rezervasyon gönderiyor. Otelin çalıştığı her acente için bu işlemleri tekrarlaması gerekiyor. Elektrahotels ise bunların hepsini tek tek yapma külfetinden kurtarıp, tamamını toplayıp bir portal üzerinden hızlı ve kolayca yapmayı sağlıyor.”

Kaynak : https://www.turizmguncel.com/haber/nilufer-durukal-elektrahotelsin-ozelliklerini-anlatti